Jubileusz 10-lecia Domu Samotnej Matki 23 maja 2008-2018
niebieska gradacja koloru footer
Home Witamy Historia DSM Oferujemy O nas Kontakt
pomaranczowy pasek prostokat tlo

KRÓTKA HISTORIA DSM

Budynek Domu Samotnej Matki został zakupiony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla 23 maja 2008 r. Był to dom murowany, czteropiętrowy i wymagający remontu. Zgromadzenie powierzyło opiekę na tym dziełem s. Marcie Cichoń, która zaraz po otrzymaniu kluczy zaczęła remont drugiego piętra przy pomocy starszej młodzieży z Jackowa. Młodzi cyklinowali podłogi, malowali ściany i 7 czerwca 2008 r. dom został poświęcony przez ks. Michała Osucha CR, proboszcza z Bazyliki św. Jacka. Tak się zaczęło.


14 czerwca na drugie piętro wprowadziła się pierwsza mieszkanka, a 15 wprowadziła się już druga matka. Cały czas trwał remont pierwszego piętra. 28 czerwca na pierwsze piętro wprowadziła się kolejna mieszkanka.


Od 14 listopada wystartowały remonty trzeciego i czwartego piętra. 31 stycznia 2009 r. dwie matki wprowadziły się na trzecie  piętro.  

14 czerwca na drugie piętro wprowadziła się pierwsza mieszkanka, a 15 wprowadziła się już druga matka. Cały czas trwał remont pierwszego piętra. 28 czerwca na pierwsze piętro wprowadziła się kolejna mieszkana.


Od 14 listopada wystartowały remonty trzeciego i czwartego piętra. 31 stycznia 2009 r. dwie matki wprowadziły się na trzecie piętro.


Przez Dom Samotnej Matki przewinęło się wiele matek (około 90) z dziećmi (około 120). Od roku 2013 rozpoczęło się rozglądanie się za większym budynkiem, obecny raz po raz okazywał się za mały. Czasami matki z dziećmi zapisywane były na listę oczekujących, a to nie rozwiązywało ich potrzeb.


Dopiero w grudniu 2015 roku został sprzedany budynek na Jackowie i zakupiony większy na terenie parafii św. Williama, Chicago. Dom był remontowany od maja 2016 do listopada 2017.


Poświęcenie budynku miało miejsce 26 listopada 2017 r. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali dzieło remontu Domu Samotnej Matki. Dziękujemy tym, którzy wspierali nas pracą swoich rąk i pracą rąk swoich pracowników. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali nam swój czas i wsparli nas finansowo podczas Radiotonów (kwiecien 2016 i maj 2017), dziękujemy redakcji Radia Deon24. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali nam i pomagają w opiece nad dziećmi podczas terapii ich mam. Bóg zapłać!


Dom obecnie posiada miejsce dla dwunastu matek. Wokół budynku jest zielony ogród, w którym znajduje się miejsce rekreacyjne dla mam i dzieci.