Jubileusz 10-lecia Domu Samotnej Matki 23 maja 2008-2018
niebieska gradacja koloru footer
Home Witamy Historia DSM Oferujemy O nas Kontakt

RODZINA

Wszechmogący Zbawca chce, aby rodziny były razem, bez przemocy, molestowania dzieci, alkoholu, narkotyków, wykorzystywania seksualnego, zaniedbania albo niewierności. Jednak w niektórych przypadkach grzechy przeciwko rodzinie popełnione przez ojca są tak poważne, że najlepszym wyjściem jest tymczasowe zerwanie z nim kontaktu. Oferujemy ochronę oraz bezpieczne i poufne miejsce. Pomagamy w uzyskaniu “Order of Protection” na drodze sądowej.


W innych przypadkach pomagamy odbudować zerwane więzy rodzinne. Sugerujemy ojom do odpowiednie ośrodków rehabilitacyjnych i terapie psychologiczne.

Całe Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla modli się za rodziny naszych podopiecznych i w ich intencjach.

SZKOŁA

Pomagamy w znalezieniu szkoły lub przedszkola dla dzieci. Uczymy dzieci o Panu Bogu oraz pomagamy w zapisaniu ich na klasy katechezy. Zachęcamy również matki, by same rozpoczęły naukę lub ją dokończyły albo przetłumaczyły swoje osiągnięte dyplomy. Pomagamy również znaleźć opiekę nad dziećmi w czasie, gdy matki uczęszczają do szkoły.

PRACA

Pomagamy w znalezieniu pracy. Podczas gdy jedna matka pracuje lub chodzi do szkoły inne matki opiekują się dziećmi, gotują, sprzątają, robią zakupy.


Wspieramy matki w kwestii zdobycia pomocy finansowej od rządu. Pomagamy w uzyskaniu alimentów od ojca lub od jego rodziny na swoje dzieci.

ŻYWNOŚĆ

Pomagamy w uzyskaniu Food Stamps oraz Link Card. Link Card to pieniądze od rządu dane samotnym matkom i ubogim, które mogą być używane tylko w przypadku niektórych produktów, między innymi żywności.


O ile zaopatrzenie od dawców na to pozwala, rozdzielamy żywność pomiędzy matkami i dziećmi przebywającymi w Domu Samotnej Matki.

PRODUKTY DLA DZIECI

Dzięki ludziom dobrej woli ofiarowane produkty są dostarczane dzieciom, które ich potrzebują. Dostępne pieluszki, chusteczki higeniczne, formuły, wózki, foteliki, itd. W swoich modlitwach z wdzięcznością pamiętamy o wszystkich ofiarodawcach za miłość i wsparcie, które od nich otrzymujemy. Niech Dobry Bóg błogosławi Was wszystkich.

DODATKOWE WSPARCIE

Pomagamy w zdobyciu i otrzymaniu wizy, w tym wizy “Q” oraz w uzyskaniu obywatelstwa. Szczególną troską otaczamy chore i niepełnosprawne dzieci i matki.

rodzina wspolnota w kole trzymajacy sie za rece szkola nauka ksiazki podreczniki czapka zywnosc jedzenie ryba danie obiad praca sprzatanie srodki do czyszczenia w wiaderku produkty dla dzieci pieluchy butelki

OFERUJEMY